Pendik Çocuklara Özel Robotik Kodlama Kursu

Robotik Kodlamayla beraber fiziki olarak gerçekleştirilen bir çok iş ve eylem artık robotlar tarafından da yapılabiliyor. Bu sayede insan gücü daha da azalıyor ve hayatımız git gide daha da otomatikleşen bir hal almaya başlıyor. Peki nedir bu Robotik Kodlama ?

Çok basit bir şekilde yorumlamak gerekirse Robotik Kodlama;  robotun veya bir programın yazılan kodları okuyabileceği ve ardından okunan bu kodları uygulamaya dökebildiği yazılı kodların tamamı olarak tanımlanabilir. Bizler programlama yapana kadar basit bir mekanik parça olarak bekleyen robotlar, Robotik Kodlama ile programlandıktan sonra otomatikleşen birer cihazlara dönüşüyorlar.

Çocuklar Neden Robotik Kodlama Öğrenmeli ?

Okul öncesi dönemi itibarıyla çocuklar kodlama eğitimi almaya hazırdırlar. Oyunlar ve oyuncaklar aracılığıyla kodlamaya merhaba diyen çocuklar geleceklerinin temellerini bu yaşlarda atmaktadırlar. Çocuklara özel robotik kodlama eğitimleri ile görselliği yüksek ve eğlenceli bir biçimde çocuklar kodlama dünyasına adım atar ve bu dünyayı sevmeye başlar. Küçük yaşlardan girdiği bu dünyada her geçen yaşında kendini daha geliştirerek geleceği şekillendirmeye başlar.

Erken yaşlarda başlanan kodlama eğitimi ile çocuklar; zihinsel gelişim, durumlar arası ilişki kurma yeteneği, yeni fikirler üretme ve problem çözme becerisi gibi birçok konuda fazlasıyla gelişim göstermektedirler.

Pendik Çocuklara Özel Robotik Kodlama Kursu

Pendik Çocuklara Özel Robotik Kodlama Kursu ile çocuklarınız bilgisayarda verimli vakit geçirerek sosyalleşip grup çalışması prensiplerini öğrenecek ve en eğlenceli metotlarla kodlama dünyasıyla tanışacaktır. Pendik Çocuklara Özel Robotik Kodlama Kursu metotlarımız çocuklarımızın kişisel becerileri ve gelişimlerini göz önünde bulundurarak öğrenim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Pendik Çocuklara Özel Robotik Kodlama Kursunda 6 kişilik özel sınıflarda gerçekleşen eğitim gruplarımız çocuklarımızın teknoloji alanında ki ilgi ve meraklarını okul dışında da sürdürmelerini sağlamaktadır.

Kurslar ile ilgili bilgiye Pendik Çocuklara Özel Robotik Kodlama Kursu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaşımlar

1