Pendik Grafik Tasarım Kursu

Grafik tasarım ; bir mesajı görsel ya da yazı yoluyla, hedef kitleye ilgili mesajı iletebilmek adına bir düzlem üzerine yapılan iki boyutlu veya üç boyutlu logo, afiş, billboard, kitap, dergi, animasyon, film tasarımı, web site tasarımı, ambalaj gibi yaratıcılık gerektiren konularda tasarım oluşturulmasıdır.

İşte bu tasarımların oluşturulabilmesi içinde bir takım programlara hakim olmak gerekmektedir. Bu programlar hakkında en kısa ve en garanti şekilde bilgi sahibi olmak için ise Weeb Akademi Pendik Grafik Tasarım Kurusuna sizleri bekliyoruz.

Pendik Grafik Tasarım Kursu tüm reklam ajanlarında çalışmak isteyenler, Gazete, Dergiler, Web ve Video için dijital içerik üretmek isteyenler, Grafik ve Marka çalışmasını öğrenmek isteyenler ve buna benzer meslekler için katılmalıdır. Weeb Akademide 10 ile 13 hafta süren bir eğitimdir, bu süre içine resmi bayramlar ve diğer tatiller gire bildiği için değişiklik göstere bilir.

Pendik Grafik Tasarım Kursu İçeriği

Pendik Grafik tasarım kursumuzda başlıca 4 tasarım programı gösterilmektedir. Bunlar;

  • Adobe Photoshop: Adobe Inc.'nin Windows ve macOS için geliştirip sunduğu piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır.
  • Adobe Illustrator: Adobe firmasının geliştirdiği vektörel çizim yazılımıdır. Dosya biçimleri: AI, SVG, EPS ve PDF Gelişmiş vektörel çizge çizim özellikleri ile öne çıkan bir yazılım olan Illustrator, QuarkXPress'in de olduğu gibi endüstri standardıdır.
  • Adobe Indesign: Adobe firmasının ürettiği, çok yönlü bir masaüstü yayıncılık yazılımı. Firma içi kod adı olan K2 olarak da bilinir. Baskı, tablet aygıtlar ve diğer ekranlar için sayfa tasarımları yapılmasına olanak sağlar.

 

Pendik Grafik Tasarım Kursuna Kimler Katılabilir

Reklam ajansları, tanıtım atölyeleri gibi birçok kuruluşta grafik tasarımcı olarak çalışabilir; aynı zamanda multimedyada, her türlü interaktif (elektronik) ortamda hazırlanan çalışmalarda görev alabilirsiniz (İnternet sayfalarının hazırlanması, sosyal medya vb. gibi). Yayıncılık sektöründe ise gazete veya dergilerde; sayfa düzenleri, kapak tasarımı, illüstrasyon çalışmaları gibi birçok çalışma yapabilirsiniz. Yeni bir meslek edinmek isteyen ya da sektör değiştirmek isteyen herkes Pendik Grafik Tasarım Kursuna katılabilir.

Kurslar ile ilgili bilgiye Pendik Grafik Tasarım Kursu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Paylaşımlar

1