Autocad Nedir ?

Autocad programı ilk olarak 1980 yılında Autodesk firması tarafından geliştirilmiştir. Autocad oldukça popüler olarak kullanılan bir tasarım programıdır. İngilizce kısaltılmış ismiyle “CAD” olarak isimlendirilmektedir.

İlk vektör tabanlı çizim programı olarak da ayrı bir yere sahiptir Autocad. Görüntü kalitesinden ayrı olarak çizimlerin istenildiği kadar büyütüp küçültme imkanı sağlaması ise ayrı bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Ne İşe Yarar ?

Kısa bir açıklama ile anlatacak olursak : Autocad 3 boyutlu ve 2 boyutlu olmak üzere proje tasarımların yapılmasına imkan sağlayan bir programdır. Autocad programı kullanıcı dostu olacak şekilde geliştirilmiş olup esnek ve özelleştirilmeye uygun bir alt yapıdadır.

Başlangıç aşamasındayken basit geometrik şekillerden ibaret olan çizimler Autocad sayesinde detaylandırılarak bir projeye dönüştürülebilir.

Autocad Nerelerde Kullanılır ?

Genel olarak mimarlar ve inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, makine teknik ressamları, elektrik-elektronik mühendisleri ve endüstri mühendisleri tarafından kullanılmaktadır. Autocad özellikle 2 boyutlu modellemede çok gelişmiş bir program olup, proses planlama mühendislerinin çeşitli diyagramlar, akış şemaları oluşturmasında, alan hesaplamaları yapabildikleri layoutlar oluşturmasında, mimar ve inşaat mühendislerinin her türlü okul, hastane, konut projeleri  çizmesinde, makine teknik ressamlarının imalat resimleri oluşturmasında, makine mühendislerinin yaptıkları tasarımları resme dökmesinde, elektrik-elektronik mühendislerinin ise entegre devre ve devre kartları tasarlamasında kullandıkları yapısal fonksiyonlara sahiptir.

Weeb Akademi’ de Autocad :

Weeb Akademi'den alacağınız Autocad eğitimi sayesinde Dünya üzerinde en yaygın kullanım alanına sahip olan bilgisayar destekli 2 boyutlu çizim programını öğrenmiş olacaksınız. Autocad Kursu kapsamında 2D/3D modelleme ve çizim tekniklerini öğrenecek ve iş şartlarında karşınıza çıkabilecek uygulamaları göreceksiniz. Tamamıyla sıfırdan, hiç bilmeyen bir öğrenciye göre başlayan ve ileri düzeye ulaşan eğitimler ile Autocad kursları Weeb Akademi ayrıcalığı ile sizlerle bir araya geliyor.

Autocad kursu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Bütün Kurslar Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Paylaşımlar

1